Petrův zdar Vážení přátelé od vody,

Hned v začátku bych Vás rád seznámil, že naše 18-ti členná rybářská stráž MO Příbram se rozrostla o dva nové mladé členy.

V rámci naší působnosti na našich sportovních revírech, které jsou: Údolní nádrž Kamýk, rybník Pecovák a Drásov a samozřejmě
všechny chovné rybníky.
Začnu trochu netradičně, chtěl bych Vám říci, že pro některé z Vás bude krajně nepopulární zdělení, že od letošní sezóny bude rybářská stráž
nekompromisně vyžadovat pořádek na lovném místě před zahájením lovu. Nebude-li místo při kontrole uklizeno, přijde dotyčný o povolení k lovu.
Rybářská stráž bude při řešení těchto nedostatků přísná. Klidně se může stát, že o povolení k lovu přijde rybář, který okolí neznečistil - přesto bude stráž vyžadovat dodržování rybářského řádu. Vím, že je to částečně nespravedlivé, ale řád mluví jasně. Bylo by vhodné se dívat kolem sebe jak
se chovaj í druzí při odchodu od vody, případně sám vhodně tuto osobu upozornit.
Na spoustě revírů má člověk pocit, že loví na skládce.

Ale pokud se tímto nešvarem nezačneme zabývat, bude hůř. Nikdo po Vás nechce úklid nadměrných odpadů jako jsou například ledničky, pneumatiky atd.

V některých případech se mohou objevit injekční stříkačky po drogově závislých osobách, které se občas u vody vyskytují. Na tyto rizikové odpady je třeba volat Městskou policii nebo Policii ČR, kteří jsou na tyto zásahy vybaveni.
Před rybářskými závody budou rybníky Pecovák a Drásov douklizeny. A je na Vás, jak dlouho břehy zůstanou čisté. Případný přestup do jiné organizace nic neřeší.
V loňském roce proběhly na našich revírech i noční kontroly, při kterých jsme nezjistlly žádné přestupky vážnějšího charakteru. Kromě revíru UN Kamýk, kde jsme nebyli spokojeni s výkonem rybářského práva hlavně v nočních hodinách. Na tento nešvar se i tento rok více zaměříme.
Děkují Vám za pozornost Vladimír Fišer