PRAVIDLA ZÁVODU

Pravidla (závod probíhá systémem chyť a pusť)
 
Soutěží se v 2 členných týmech, které jsou po registraci neměnné.
Soutěžící musí v den registrace do závodu dovršit věk 12-ti  let a nesmí být starší 18-ti let.
Pokud bude v týmu jeden soutěžící mladší 15-ti let, musí druhý člen týmu být starší 15-ti let v den registrace

 

 

Tým může do závodu nastoupit i po zahájení závodu. V tomto případě bude u losování zastoupen nestrannou osobou, která za něho vylosuje při hlavním losování místo.  

Losování
 V prvním kole se losuje pořadí dle pořadí přijatých registrací k losu druhého kola. V druhém kole se losuje lovné místo týmu.

 

 Krmení, nahazování, obsluhu prutů, zdolávání a podebírání ryby můžou provádět výhradně jen členové týmu. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání, nesmí závodník opustit svůj sektor. Pokud ryba vjede do sousedního sektoru a dotkne se sestavy sousedního teamu, může tento team vznést protest, ale NEMUSÍ. Protest musí být vznesen neprodleně! V případě protestu se ryba nebude počítat. Vstoupit do vody může závodník pouze při podebírání a to výhradně před svým sektorem. Krmení během závodu je možné pouze za pomoci lopatky, kobry, praku, ruky, raketou (spombem, red-mamou). Jiné způsoby krmení, které tady nejsou jmenovány, jsou zakázané.


Označování lovných míst jakýmkoliv způsobem je zakázané.
Sondování dna-lovného místa je povoleno pouze markerem! Echolot zakázán!
Zavážení návnad a nástrah zakázané.
V době nepřítomnosti obou členů týmu, nesmí být žádný z prutů nahozen.


Každý tým loví na maximálně 4 pruty(feeder není povolen), každý z prutů s maximálně jedním návazcem a jedním jednoháčkem s PROTIHROTEM
Závodníci musí použít pouze průběžnou (únikovou montáž). Sestava musí být uzpůsobena tak, aby se v případě přetržení vlasce ryba bezpečně zbavila olova. Zákaz používání pletené šňůry.
Pletené návazce povoleny( od olova k háčku.  Zig-Rig povolen. Olověné šňůry jsou ZAKÁZÁNY.

Bodovanou rybou je pouze kapr, amur  dosahující minimální čisté váhy 7 kg. Počítá se pouze 5 nejtěžších ryb. Počítá se čistá váha po odečtení vážícího saku. Vážit se bude všem týmům stejným typem váhy. Každá ulovená ryba se při vylovení z vody musí položit a šetrně odháčkovat na mokré podložce. Vyhrává tým s největším součtem ulovených 5 kusů ryb. V případě stejné váhy ryb rozhoduje o pořadí váha nejtěžší ulovené ryby, následně los. Úlovky okamžitě po zvážení a zapsání do úlovkového listu vrátit do vody.

Lovné metody: pouze položená – vlasová metoda 

Povolené nástrahy: kukuřice, boilie, pelety, boilie těsta, dipy, umělé napodobeniny jmenovaných nástrah
PVA materiál povolen!

Povolené návnady: boilie, pelety, method mix, vařený partikl
Nesmí se chytat: na pečivo, různé foukané kukuřice, puffi a jiné extrudy, červi, žížaly ani jiné živé nástrahy


Rozhodčí má právo kdykoli během závodu zkontrolovat kteroukoliv z udic závodníka.

Povinná výbava je podběrák min. 100 cm rameno, peán, podložka pod ryby, minimálně 3 saky na uchování ryb. Dále je nutné, aby minimálně jeden člen teamu vlastnil mobilní telefon, který uvede při registraci jako kontaktní. Je nutno zajistit si jeho provoz po celou dobu závodu.

 

 Protest:
Každý soutěžící má právo vznést protest a to v případě, že bude mít podezření na porušování pravidel závodu, nikoliv však na pravidla samotná.

Případný protest řeší hlavní rozhodčí a minimálně dva členové doprovodu.

Doprovod týmů zákonným zástupcem
Bivakování a stanování účastníků závodu bude ve vylosovaném sektoru, jejich doprovodu bude povoleno bivakovat(stanovat) na vytyčených upravených přilehlých travnatých pozemcích.

Přístup do sektoru závodníků bude mít zákonný zástupce pouze ve stanovenou dobu(bude upřesněno) v nutných případech se souhlasem rozhodčího. Doprovod týmu smí pomáhat pouze postavit a sbalit zázemí, zajistit stravování. 

Co není POVOLENO je ZAKÁZÁNO!!!
    
PRVNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL ZÁVODŮ BUDE TRESTÁNO ANULOVÁNÍM VŠECH ÚLOVKŮ  DO DOBY ZJIŠTĚNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL – ROZHODUJE ŘEDITEL ZÁVODU.
DRUHÉ PORUŠENÍ PRAVIDEL BUDE TRESTÁNO DISKVALIFIKACÍ TEAMU S OKAMŽITÝM VYKÁZÁNÍM!!!- ROZHODUJE ŘEDITEL ZÁVODU.