PRAVIDLA ZÁVODU ,,PÍSKOVÁ LHOTA 28‘‘

 

Týmy: Maximálně soutěží 60 týmů, minimální vzdálenost mezi týmy 10 m. Soutěží jedno až dvoučlenné týmy. Za tým jsou považováni jeden až dva rybáři, kteří se po registraci nesmí měnit. Tým může do závodu nastoupit i po zahájení závodu. Výjimečně může za tým lovit i jeden závodník. (to v případě nemoci nebo jiných závažných důvodů nepřítomnosti dalšího člena týmu) Závodníci se závodu účastní na vlastní nebezpečí!!

Pravidla: Losování místa, kde bude tým bez střídání a přestávky lovit, bude probíhat ve dvou kolech. V prvním kole se losuje pořadí k losu druhého kola. V druhém kole se losuje jedno konkrétní lovné místo pro tým. Krmení, nahazování, obsluhu prutů, zdolávání a podebírání ryby mohou provádět výhradně členové příslušného týmu. V lovícím sektoru mohou být přítomni pouze členové lovícího týmu a rozhodčí. Jiné osoby pouze se souhlasem soutěžícího týmu. V době nepřítomnosti týmu na lovném místě, nesmí být žádný z prutů nahozen. Každý tým loví pouze na dva pruty, každý z prutů s maximálně jedním návazcem, s jednoháčkem (protihrot povolen). Při lovu na položenou je povoleno použití krmítka. Závodník však musí použít „únikovou montáž“. Vnadit se může začít 30 minut před zahájením závodu. K tomu je povoleno používat jeden pomocný prut s raketou nebo košíčkem, kobrou, lopatkou, prakem. Používání člunu, zavážecích loděk a tyčových bójek je pro vnadění zakázáno. Obsluhovat lovící udice a zdolávat úlovek může kdokoliv z lovícího týmu (upřesnění pravidel vyhrazeno).

Lovné metody: položená, plavaná, feeder

Povolené nástrahy: boilie, pelety, kukuřice, boilie těsta, dipy, foukačky, rohlíkové boilie a měkké nástrahy včetně živých složek

Povolené návnady: boilie, pelety, partikl, method mix včetně živých složek

Zákaz používání luštěnin a nevařené kukuřice!!!

VŠE CO NENÍ POVOLENO, JE ZAKÁZÁNO!!!

  1. Rozhodčí má právo kdykoli během závodu zkontrolovat kteroukoli z udic, nástrah a návnad týmu.
  2. Povinná výbava: podběrák, podložka pod ryby, EKO sak (k použití pro případ než bude ulovená ryba, po vylovení rozhodčím zvážena)
  3. Úlovky: okamžitě po zvážení rozhodčím vrátit do vody na místě lovícího týmu
  4. Hodnocení: bodovanou rybou je pouze kapr a amur (1kg=1bod, na dvě desetinná místa). Hmotnost ryb se sčítá, vyhrává tým s největší hmotností ulovených ryb. V případě stejné váhy ryb rozhoduje o pořadí vyšší hmotnost ulovené ryby následně los.
  5. Bivakování a stanování účastníků závodu a jejich doprovodu je povoleno na prostorných upravených přilehlých travnatých pozemcích.
  6. Parkování vozidel – tým vyloží vybavení na vylosované místo a vozidlo odstaví na určené parkoviště.
  7. Po celých 28 hodin závodu je zakázáno opakované vyjíždění a zajíždění vozidel.

 

PRVNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL ZÁVODŮ BUDE TRESTÁNO ANULOVÁNÍM VŠECH ÚLOVKŮ TÝMU DO DOBY ZJIŠTĚNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL – ROZHODUJE ŘEDITEL ZÁVODU.

DRUHÉ PORUŠENÍ PRAVIDEL BUDE TRESTÁNO DISKVALIFIKACÍ TÝMU A STARTOVNÉ TÝMU V JEHO PLNÉ VÝŠI PROPADNE ORGANIZÁTOROVI ZÁVODŮ!!! – ROZHODUJE ŘEDITEL ZÁVODU.

JINÉ SANKCE NEEXISTUJÍ!!! OPRAVNÝ PROSTŘEDEK JE NEPŘÍPUSTNÝ!!!